Jak zaoszczędzić kilkaset złotych przy wyborze sukni?

Suknia ślubnaWybór sukni ślubnej to niewątpliwie sprawa, która często nie daje spać wielu Pannom Młodym i jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie muszą one dokonać w trakcie przygotowań do ślubu i wesela. Chociaż często wydaje się, że im droższy będzie ten rodzaj garderoby, tym będzie lepszy, to takie przekonanie jest oczywiście błędne. Ważne, aby wybrać dobrze, w swoim stylu oraz niepotrzebnie nie przepłacać. Jak to zrobić?

Ważny jest czas. Jeżeli Panna Młoda Myśli nad wyborem sukni, powinna jak najszybciej zacząć się tą kwestią interesować, zwłaszcza kiedy znany jest już dzień, w którym weźmie ślub. Po pierwsze tylo wtedy można wybrać coś idealnego, po drugie nawet, gdy suknia taka okaże się nieco przyciasna, to decydując się na jej wybór kilka miesięcy przed ceremonią ślubną, zawsze możesz schudnąć, aby leżała jak ulał. Oczywiście szukanie odpowiedniego ubioru bywa czasochłonne, dlatego też każda Panna Młoda powinna w tej kwestii przestrzegać dwóch warunków;

  • Nie porywaj się z motyką na księżyc - zastanów się i dobrze przemyśl decyzję zakupu, gdyż później nie będzie już odwrotu.

  • Zawsze możesz znaleźć to samo, lecz w niższej cenie, dlatego też dokonaj rozeznania.

Nie dopuszczaj sytuacji, w której idziesz do pierwszego lepszego sklepu i tam decydujesz się na zakup. Należy zrobić dobre rozeznanie w terenie, porównując wszystko, co możliwe i dopiero wtedy wybierać spośród najlepszych ofert. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, możesz znaleźć w innym sklepie praktycznie to samo, cena zaś będzie o kilkaset złotych tańsza, dlatego też opłaca się do wszystkie podchodzić rozsądnie i z głową. Jeżeli masz na myśli konkretną markę i producenta sukni ślubnej, dobrze jest zapisać sobie najistotniejsze parametry i pytać na ich podstawie o produkt w salonach ślubnych.

 

Jeżeli nie chcesz przepłacić i dokonać właściwego wyboru, polecamy wybrać się na zakupy wraz z rozpoczęciem nowego roku, gdyż wtedy są tam duże obniżki cen, ponadto często sklepy takie organizują wyprzedaże ubiegłorocznych strojów. Przy zakupie sukni ślubnej najkorzystniejsze są oczywiście promocje, jeżeli chcesz więc kupić dobry produkt nawet za połowę ceny, musisz być uważna i orientować się, kiedy i co będzie w promocyjnej cenie. W salonie ślubnym nie bój się rozmawiać ze sprzedawcą i pytaj na przykład o końcówki kolekcji, które można zazwyczaj nabyć w atrakcyjnej cenie.

 

Bywa tak, że albo nie możesz sobie pozwolić albo nie chcesz kupować stroju weselnego w salonie i równie dobrze czuć się będziesz w używanym. Możesz nabyć suknię ślubną poprzez internet - wiadome jest, że taki rodzaj ubioru jest "na jeden raz", a więc wiele Panien Młodych postanawia nie pozostawiać swojej sukni w szafie na pastwę molów, a odsprzedać ją innej, potrzebującej przyszłej żonie. Inną alternatywą wydają się być również komisy z ubraniami, tudzież po prostu pożyczenie sukni ślubnej od kogoś znajomego, o ile nie różnicie się figurą czy wzrostem. Tym lepiej natomiast, jeżeli macie możliwość nawet pożyczenia sukni ślubnej od własnej mamy - tutaj uważa się to za coś unikalnego i pięknego, zupełnie jak tradycje przechodzące z pokolenia na pokolenie.

 

W dzisiejszych czasach każdy posiada Internet. Pamiętaj, że jest to Twoja najlepsza broń przy prowadzeniu poszukiwań, gdyż siedząc w domu możesz na bieżąco przeglądać oferty oraz porównywać ceny. Na wielu stronach internetowych istnieją porównywarki cen. Ponadto w razie np. kupowania sukni od kogoś, zawsze możesz się z nim skonsultować za pośrednictwem sieci, poprosić o dodatkowe zdjęcia itd. Możliwe jest także dogadanie się na zwrot artykułu, w przypadku gdyby okazało się, że nie pasuje on do Ciebie lub do Twoich rozmiarów. Tutaj istotne jest również pamiętać o tym, że nie każdy rozmiar jest równy drugiemu i często warunkuje to inny rodzaj fasonu.

 

W szeregu wymienionych opcji istnieje również zupełnie odmienna, a mianowicie poproszenie krawca o uszycie Twojej sukni ślubnej. Tutaj oszczędzasz czas, który byłby Ci potrzebny na chodzenie po salonach ślubnych, nie martwisz się również o rozmiar, gdyż krawiec wykona odpowiednie przymiarki i uszyje suknię, która pasować będzie właśnie na Ciebie. Często może też uszyć kopię sukni ślubnej, np. z fotografii, która się Tobie spodoba. Oprócz wspomnianych plusów takiego rozwiązania, dodać należy również, że korzystając z usług krawca możesz zawsze wprowadzić pewne poprawki.

Jak widać, istnieje wiele opcji na zaoszczędzenie podczas zakupu sukni na Twój ślub - do Ciebie należy decyzja, którą podejmiesz, pamiętaj jednak, by była właściwa.