Koordynator ślubno-weselny

Koordynator ślubno-weselny to osoba raczej rzadko spotykana w naszym kraju. Rola organizacyjna należy tutaj w większości przypadków do ojca i matki państwa młodego, którzy są zarówno koordynatorami, jak również zajmują się sprawami finansowymi.

Więcej: Koordynator ślubno-weselny

   

Florystka

Kwiaty powinny być nieodzownym elementem każdego ślubu i wesela. Służą za ozdobę zarówno pannie młodej, jak również kościołowi czy środkowi transportu, dlatego też ważny jest ich odpowiedni dobór, w nim zaś pomóc Wam może specjalistka w tej dziedzinie - florystka.

Więcej: Florystka

   

Samochód do ślubu

Kiedy decydujecie się na to, czym będziecie poruszać się na i ze ślubu, macie szeroki wachlarz możliwości. Istnieje dużo firm udostępniających swoje pojazdy na tę chwilę i tutaj możemy spotkać się z wypożyczalniami dorożek, bryczek limuzyn i innych wehikułów - jest w czym wybierać, ale jest również za co płacić.

Więcej: Samochód do ślubu

   

Fotograf i kamerzysta

Osoby robiące zdjęcia i kręcące film ze ślubu i wesele to niestety jedne z największych wydatków, z jakimi borykać się należy w trakcie organizacji. Tutaj cena za wynajęcie zamykać się może nawet w kilku tysiącach złotych.

Więcej: Fotograf i kamerzysta

   

Koszty ślubu i wesela

Z kosztami ślubu i wesela bywa różnie, gdyż mimo powszechnie przyjętego zwyczaju, że za sprawy finansowe odpowiadają rodzice Pary Młodej, w dzisiejszych czasach spotkać można przypadki, gdy narzeczeni sami postanawiają zająć się wydatkami związnymi z ich ceremonią ślubną i weselem.

Więcej: Koszty ślubu i wesela

   

Zespół muzyczny

Kapela weselna kosztować będzie znacznie drożej niż skorzystanie z usług DJ'a. Składa się na to chociażby fakt, iż występuje w niej kilka osób, dodatkowo jedna z nich w większości przypadków robi za wodzireja imprezy. Tutaj jednak w grę i cenę wchodzi również tworzenie zupełnie innej atmosfery w przypadku zespołu, której nie zapewni żaden DJ na wesele. Ponad to muzyka grana na żywo z udziałem instrumentów brzmi zupełnie inaczej niż ta puszczana z adapterów.

Więcej: Zespół muzyczny

   

DJ na wesele

Pytanie: czy lepiej wybrać zespół weselny czy skorzystać z oferty DJa? Tutaj niestety nie ma uniwersalnej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od zaproszonych gości oraz klimatu wesela. Ważne jest, by spośród dwóch opcji wybrać najrozsądniejszą, a więc nie tylko pasującą Wam, ale przede wszystkim taką, która nie wprawi w zły nastrój zaproszonych gości.

Więcej: DJ na wesele

   

Przyjęcie weselne

Co pochłania najwięcej finansów przy organizacji ślubu i wesela? Odpowiedź jest prosta: jest to oczywiście to drugie, a więc zadbanie o zapewnienie wszystkiego, co potrzebne do odbycia się imprezy weselnej. Potrafi do pochłonąć połowę, a nawet trzy czwarte puli pieniędzy przeznaczonej na całe wydarzenie.

Więcej: Przyjęcie weselne