Jaka muzyka na ślub i wesele?

Muzyka na ślub i weseleNieodłączną cześcią każdej imprezy weselnej jest oczywiście grana podczas niej muzyka. To ona decyduje o charakterze wydarzenia, wprowadza w odpowiedni nastrój i porywa zgromadzonych do tańca, tak więc wypada dobrze się zastanowić, co chcecie, aby grało podczas waszego wesela. Należy pamiętać, że muzykę dostosowuje się nie tylko do samych siebie, lecz przede wszystkim do gości.

Na weselu znajdują się osoby w różnym wieku, a także lubujące się w odmiennych gatunkach muzycznych, głównie ze względu właśnie na różnicę pokoleń. Nie chcielibyście na pewno, aby większość siedziała za stołem, nie chcąc tańczyć, bo nuty grane na weselu niekoniecznie im odpowiadają, toteż wypada dobrze się zastanowić przed wyborem repertuaru. Istotną sprawą jest również to, na jaki wydatek możecie sobie w kwestii muzyki pozwolić. Zazwyczaj wynajmuje się albo zespół albo dja na wesele, wiadomo jednak, że ktoś renomowany i lepiej grający drożej kosztuje, a nie zawsze możemy zamknąć się w kosztach, biorąc tego, kogo chcemy. Istotne wydaje się także dobranie muzyki do wystroju sali bankietowej. Trudno wyobrazić sobie biesiadne utwory w nowoczesnym, modernistycznie wystrojonym pomieszczeniu, jak również dziwnie brzmią współczesne, elektroniczne nawet kawałki w wiejskiej chatce. To, jakiej muzyki wymagacie, warunkować będzie w zasadzie Wasz wybór: w przypadku brzmień nowocześniejszych, lepszy okazuje się dj, w przypadku tradycyjnych, polskich pieśni weselnych, korzystniej wybrać zespół.

Kolejną ważną sprawą jest organizacja, nad którą pieczę sprawować ma wodzirej. Tutaj sami ustalacie, czy będzie to dj czy może osoba z zespołu, pamiętać jednak musicie, aby poinformować go o tym, co zaplanowaliście i w której części wesela co ma się odbywać. Bez tego wyniknąć może niepotrzebny chaos, a tego przecież nie chcecie.

Oprócz muzyki na weselu nie można zapominać o tym, co będzie warunkować nastrój podczas Waszego ślubu. Jeżeli nie koniecznie natomiast wiecie, co pasowałoby do zagrania w kościele, można skorzystać z pomocy osoby zajmującej się takimi rzeczami profesjonalnie, a istnieje dość sporo takich propozycji. Należy dodać, iż przy ceremonii zaślubin również należy dobrać utwory adekwatnie do charakteru wesela, wystroju kościoła itd., co by wszystko do siebie pasowało. Jeżeli chodzi natomiast o instrumenty, które rozbrzmią w kościele, istnieje tutaj szeroka dowolność - zdecydować się możemy bowiem klasycznie na organy lub wprowadzić np. instrumenty smyczkowe, strunowe czy nawet szarpane. Zagranie na ślubie można zlecić lokalnemu organiście bądź wynając osobę z zewnątrz.